İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon tek bir kıl köküne iğne yardımıyla elektrik akımının verilip orda ki kıl folekülünün yok olmasına denir. İğneli epilasyon uygulamaları uzun zaman önce keşfedilmiş modern ve kalıcı bir uygulamadır. İğneli epilasyon günümüzden 100 yıl kadar önce bulunmuş bir yöntemdir. İğneli epilasyona elektroliz adı da verilmektedir. Bu sistem elektrik enerjisi kullanarak kıl köklerini tahrip etme esasına dayanmaktadır. İğneli epilasyon cihazları o yıllardan beri epeyce gelişerek modern cihazlar üretilmiştir. Fakat epilasyon mekanizması temelde aynıdır.

Kıldan daha ince bir iğne ile kıl köküne girilir. Bu işlem oldukça ince bir işlem olup beceri gerektirir. Kıl köküne ulaşıldığı hissedilir. Daha sonra ayak pedalına basılarak elektik enerjisi uygulanır. Bu enerji kıl kökünde koter etkisi yaratır. Koter etkisi kıl kökü hücrelerini yakar. Bu sırada genellikle ağrı duyulur. Ağrı geçicidir. Soğutma ağrıyı azaltmak için gereklidir. Ağrı bazı kişiler tarafından fazla duyumsanabilir. İğneli epilasyonda uygulayan estetisyen’in beceri ve tecrübesi çok önemlidir. Köke girememesi ya da fazla enerji kullanılması durumunda ciltte yanık ve leke ihtimali ortaya çıkar. İşlemden sonra yüzeysel kabuklanma olabilir. Nemlendirici krem kullanılması fayda sağlar. İşlemden hemen sonra buzla soğutma olası problemleri önler. İğneli epilasyon tek tek Tüm kıllara uygulandığından büyük alanlara ve bölgelere uygulamak oldukça güçtür. Çok ince kıllara bu yöntemde uygulanamaz. İğneli epilasyon seans aralıkları ve sayısı kişiye göre değişir. İhtiyaca göre kişi seans günlerini kendi belirler. İğneli epilasyonun en önemli avantajı lazerlerin etki etmediği beyaz kıllardır. Beyaz kıllarda bu yöntemden başka kalıcı epilasyon yapan başka bir yöntem yoktur.

İğneli Epilasyonun Zararları Var mıdır? İğneli Epilasyon Kimlere Uygulanmamalı?

İğneli epilasyonun doğru, uzman bir kişi tarafından uygulandığı sürece cilde kişiye hiçbir zararı yoktur. Fakat uygulama sırasında iğnenin foleküle giriş açısı çok önemlidir. Epilasyon iğnesinin kıl folekülüne yanlış girildiği takdirde ciltte kızarıklıklar kabuklanmalar yaralar oluşur. Bu yüzden hassas bir cilde yüksek akım uygulanmamalıdır. Mutlaka size yapılan işlem sırasında iğne tek kullanımlık, kişiye özel olmalıdır. Bazı cilt hastalığı olan kişilere, kalp pili, metal protezi, şeker hastaları, hamilelik, sedef hastalığı, yoğun varisleri olan kişiler, enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalığı olanlar ve kanser hastası olan kişilere iğneli epilasyonu uygulanması mümkün değildir.

İğneli Epilasyonunun Yararları

İğneli epilasyonun en büyük yararı lazer cihazının görmediği ince, sarı, kızıl tüyleri görmesi ve beraberinde beyaz kılları da tek başına başarıyla yok ediyor olmasıdır. İğneli epilasyon kalıcı ve kesin çözümdür.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları dakika üzerinden hesaplanır. Bölge fark etmemektedir. Loya Güzellik te iğneli epilasyonun dakikası 1,5 tl dir.